AKUMULATOR ŻELOWY
Maska... nie do konca sie zgadzam... Optima nie wymaga specjalnej ładowarki (w przeciwienstwie do innych żelówek) oraz może być stosowana z powodzeniem jako akumulator podstawowy/rozruchowy. Sam ją widziałem wielokrotnie w różnych pojazdach offowych jako aku bazowy. Ponizej kilka informacji (źródło: mekka4x4.pl)

Akumulator Optima Yellow


Akumulator dający bardzo wysoki prąd rozruchowy, momentalnie reagujący na rozruch, który ma możliwość głębokiego rozładowania i który o wiele szybciej daje się doładować.


Optymalne źródło prądu
W przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów do głębokiego rozładowania Optima Deep Cycle dostarcza również bardzo dużego prądu rozruchowego. Optima Yellow Top to połączenie baterii rozruchowej z trakcyjną, dlatego w wielu zastosowaniach profesjonalnych jest rozwiązaniem idealnym.

Efektywnejsze zużywanie prądu
Unikalna knstrukcja cel oraz zachodzące wewnątrz baterii reakcje pozwalają Optimie dostarczać prąd o wiele oszczędniej niż innym bateriom trakcyjnym.

Czysta siła
Optima dostarcza "lepszego" prądu Twoejmu sprzętowi. Zachowuje bowiem stałe napięcie podczas procesu wyładowywania.

Całkowita bezobsługowość
Dzięki niższemu wskaźnikowi samorozładowania akumulator Optima, jeśli nie jest używany może pozostać przez ponad rok bez ładowania i po tym czasie nadal będzie działąć niezawodnie. Czyni to z niego idealny akumulator do stosowania w maszynach sezonowych.

Kompatybilność z większością systemów ładujących
W przeciwieństwie do akumulatorów żelowych, Optima nie wymaga specjalnego sprzętu ładującego.

Dłuższa żywotność
W wyniku przeprowadzonych testów działania akumulatorów okazało się, że akumulator Optima zachowuje swoją moc o wiele dłużej niż tradycyjne akumulatory z płaskimi płytami. Oznacza to, że jest również bardziej ekonomiczny. Dzięki niezwykle niskiemu wskaźnikowi samorozładowania akumulator Optima jeśli nie jest używany może pozostać przez ponad rok bez ładowania i po tym czasie nadal będzie dziaąć niezawodnie.

Wyjątkowa odporność na wibracje
Wibracje to podstawowy zabójca tradycyjnych akumulatorów. Mocno zwinięte cele Optimy sa odporne na wstrząsy i wibracje, co eliminuje problem ich obrywania.

Dane techniczne:

Dane techniczne:
Długość: 245 mm
Szerokość: 173 mm
Wysokość: 198 mm
Masa: 20,4 kg
Napięcie nominalne: 12 V
Rozruch (-18ºC): 690A
Pojemność rezerwowa: 124 min.
Pojemność (C/5): 52Ah
Pojemność (C/20): 55Ah
Moc: 9,0 kW
Opór wewnętrzny: 0028 Ω  PRZEJDŹ NA FORUM